Pokud jste někdy používali elektronickou cigaretu, určitě víte, že je potřeba ji čas od času rozebrat a vyčistit, protože se v ní usazují nečistoty. Podobné je to i s vodní dýmkou. Nezapomeňte na to, že i vodní dýmku je potřeba občas rozebrat a vyčistit. Pokud ji máte doma a používáte ji častěji, raději si zkontrolujte, v jakém stavu ji máte. Nejspíš budete překvapeni že v ní najdete spoustu usazenin. Jak vyčistit vodní dýmku? Vodní dýmka se skládá z mnoha částí. Vyčistit byste měli čas od času úplně celou dýmku, a to včetně korunky a vázy.
Začněte, kde chcete, ale základem je rozebrání celé dýmky. Je potřeba vymýt skleněnou vázu, k čemuž vám postačí horká voda, jar a kartáč s delší rukojetí, abyste se dostali až dolů. Přímo v obchodech s vodními dýmkami se prodávají speciální kartáče, které se používají k čištění těla dýmky i k čištění hadic. Musí být dost dlouhé, abyste jimi pročistili celou hadici. Příslušenství k čištění dýmky byste si měli koupit v momentě, kdy si kupujete vodní dýmku. Tělo dýmky otřete vlhkým hadříkem, ale speciální pozornost věnujte korunce.
V ní často ulpívají zbytky tabáku, který je potřeba z dírek dostat ven, ale jde to poměrně jednoduše i špejlí. Korunku i heat management umyjte v horké vodě a pokud je některá z částí více zanesená, nechte ji ve vodě odmočit, nečistoty potom půjdou dolů snáz. I když je heat management nerezový či ocelový, raději ho po umytí osušte a nenechávejte ho mokrý, jedině tím zabráníte povrchové korozi. Čištění vodní dýmky je jednoduché, ale vzhledem k tomu že se dýmka skládá z vícero součástek, je potřeba si na čištění vyhradit dostatek času, protože vám to nějaký čas zabere. Nezapomeňte umýt i kleště a kotlík, prodloužíte tak životnost veškerého příslušenství, které k dýmce máte a které používáte. Díky pravidelnému čištění vám bude dýmka chutnat stále skvěle.