Máte v domě nebo v bytě těžká břemena a potřebujete je přestěhovat do jiných prostor? Pak si na tuto službu objednejte stěhovací firmu. Můžete se sice pokusit přestěhovat tyto předměty sami, ale obnáší to jistá rizika. A o těch bychom si tu mohli něco povědět.
Kýla – uskřinutá kýla vás po stěhování donutí absolvovat operační zákrok. I kýla může být velmi nebezpečná, protože se tu jedná o střevní obsah, a jeho neprůchodnost či perforace střev mohou vést až k úmrtí. Nezahrávejte si s kýlou a nejste-li zvyklí zvedat těžká břemena, přenechejte tuto namáhavou práci raději odborníkům. Stěhováci jsou tu hlavně od toho, aby nám pomáhali s těmito nepříjemnostmi, které běžný netrénovaný smrtelník nedokáže zvládnout.
Pády na nohu – může vám to připadat až legrační, ale pokud vám spadne na nohu starožitná skříň, a rozdrtí vám některou z 26 drobných kůstek chodidla, bude to velice bolestivé a vaše léčení si vyžádá minimálně měsíc pracovní neschopnosti a pak další rehabilitace či lázně. Při přenášení těžkých břemen trpí právě nejvíce chodidla, když vám něco vyklouzne z ruky, a máte zrovna nohu dole pod břemenem.
Sevření těžkým předmětem – velmi ošidné je stěhování břemen v Praze zejména po schodech, typickým příkladem je rozkládací pohovka, pultový mrazák nebo automatická pračka. Představte si, že stěhujete pračku na popruzích, a ta se vám z nich vysmekne. Ten, co je dole, nestačí včas zareagovat a pračka jej povalí. Na schodech je valící se pračka něco, jako kdyby se na vás vyřítil rozzuřený býk v aréně, a dopadne to tak, že vás pračka přimáčkne ke zdi a svojí vahou sedmdesáti kilo vám snadno způsobí těžká vnitřní zranění – utrženou slezinu, poškození jater, rozdrcení ledviny, zlomeninu páteře a poškození míchy atd. Takováto zranění bývají i smrtelná, anebo vás upoutají nadosmrti na invalidní vozík.